najtańszy-abonament

Najtańszy abonament 2019

Najtańszy abonament 2019
5 (100%) 2 votes

Czas płynie nieubłaganie. Od ostatniego wpisu z porównaniem abonamentów telefonicznych sporo go już minęło i nie da się ukryć, że oferty operatorów uległy pewnym zmianom. Tymczasem przecież wszyscy nadal potrzebujemy korzystać z telefonów i wciąż nie chcemy przepłacać za swój abonament. Właśnie stąd dzisiejszy artykuł. Postaram się krótko (na ile to możliwe ;)) opowiedzieć Wam o aktualnych ofertach polskich operatorów. Sprawdzę kto proponuje najtańszy abonament, a kto najlepszy. Zapraszam Was do przejścia ze mną przez meandry licznych ofert abonamentowych! Ale zanim się za to zabiorę idę po kubek kawy. Wam proponuję zrobić podobnie.

Najtańszy abonament – Otvarta

Oficjalnie otwieram całe dzisiejsze zestawienie abonamentów przestawiając ofertę Otvartej. I nie jest to wcale przypadek. To właśnie Otvarta ma naprawdę najtańszy abonament na rynku. Przynajmniej ja nie znam tańszego. Jeśli Wy znacie, napiszcie koniecznie.

Otvarta proponuje abonament O!Najtańsza! już za 7,99 zł miesięcznie i to przy umowie na czas nieokreślony. I co dostajemy za te niecałe 8 zł? 60 min na rozmowy z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, nielimitowane połączenia w obrębie sieci i 2 GB  internetu. Za SMS-y płacimy 19 groszy. Jest tanio, ale chyba przyznacie, że zupełnie niewystarczająco? Lepiej prezentuje się oferta O!Najlepsza! za 13,99 zł. Dostajemy tu nielimitowane połączenia do wszystkich, 6 GB internetu i SMS płatne 19 gr. Jeśli jednak nie szkoda Wam kolejnych 4 zł, to już za 17,99 zł możecie mieć taryfę O! Korzystna! a niej rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 11 GB internetu. MMS-y są niestety dodatkowo płatne 29 groszy. Najdroższa opcja to abonament O!Swobodna! za 28,99 zł miesięcznie. Tutaj jest już naprawdę wygodnie bo rozmowy, SMS-y i MMS-y mamy nielimitowane, a do tego dostajemy aż 21 GB internetu.

Zaletą każdej z wymienionych ofert jest to, że umowę możemy podpisać na czas nieokreślony. Myślę, że u tego operatora najlepszy abonament to O!Korzystna! Jest i dopuszczalnie tani, i zawiera nielimitowane SMS-y, i do tego daje sporo GB-ów. Mimo to brakuje abonamentu za jakieś powiedzmy 25 zł z SMS-ami, MMS-ami i 15 GB…

Abonament bez telefonu – Multimedia

Kolejny operator, o którym warto wspomnieć to Multimedia. Do tej pory można było z nim podpisać umowę tylko na 2 lata, ale teraz umożliwia też podpisanie umowy bezterminowej. Szkoda, że tylko przy najtańszym abonamencie…

Najtańszy abonament Multimediów kosztuje 14,99 zł i zawiera nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz 2 GB przy umowie bezterminowej lub 5 GB przy umowie na 24 miesiące. Niestety 2 GB to dość mało, więc pozostaje jednak podpisać umowę na dłużej. Można też wybrać abonament za 19,99 zł z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami oraz 10 GB albo za 24,99 zł też no limit z 20 GB. Jednak każda z tych opcji oznacza związek z Multimediami na 2 lata. Finansowo wychodzi całkiem dobrze, ale nie każdy lubi dłuższe związki z operatorami komórkowymi. Jeśli jednak nie macie podobnych oporów, to czemu nie?

Najlepszy abonament – Premium Mobile

A teraz król przenosin – Premium Mobile. Wiecie, że co roku najwięcej osób przechodzi właśnie do tej sieci? W zasadzie trudno się dziwić, ma naprawdę dobrą ofertę.

Do wyboru dostajemy 4 abonamenty. Najtańszy abonament Premium Mobile kosztuje 16,70 zł (FreedomPL) i obejmuje nielimitowane połączenia na komórki oraz SMS-y, a także 3 GB  internetu. Za MMS-y niestety trzeba płacić 29 groszy. Za to umowę podpisujemy na czas nieokreślony. Obawiam się jednak, że dla większości, podobnie jak dla mnie, 3 GB to trochę mało. Na szczęście do wyboru mamy jeszcze Freedom1 za 19,90 zł z rozmowami i SMS-ami bez limitu oraz 10 GB, a także Freedom2 za 24,70 zł z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitu oraz 20 GB. A jeśli i tego byłoby komuś mało to pozostaje Freedom3 za 29,70 zł. To oferta z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami  oraz 30 GB internetu. Tyle powinno już chyba wystarczyć, nie uważacie? 😉

Jeśli o mnie chodzi, uważam, że najtańszy abonament Premium Mobile nie będzie dla większości wystarczający i znacznie lepiej wybrać Freedom1 lub Freedom2.

Poznajcie NAU Mobile

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o kolejnym bohaterze moich wywodów, to miło mi go Wam  przedstawić. Jest to NAU Mobile. To operator, którego oferta składa się z 3 abonamentów: Plan Zielony, Plan Niebieski i Plan Różowy. I co ważne, umowę z NAU Mobile podpisujemy zawsze na 12 miesięcy.

Najtańszy abonament to Plan Zielony. Kosztuje 16,60 zł i obejmuje nielimitowane połączenia i SMS-y oraz pakiet 3 GB. Potem mamy Plan Niebieski w cenie 19,80 zł z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami, MMS-ami i pakietem 10 GB, a jakby i tego było komuś mało, to pozostaje Plan Różowy za 24,50 zł, zawierający: wszystko bez limitu i pakiet 20 GB. Osobiście uważam, że w ofercie NAU Mobile najkorzystniejsza jest środkowa oferta. Nie najtańsza, ale tania i kompletna.

Oferta Lajt Mobile

Teraz przechodzimy do Lajt Mobile. To ciekawy operator. Ma w swojej ofercie 4 abonamenty. Najtańszy to No Limit S. Kosztuje 14,99 zł i zawiera nielimitowane połączenia oraz SMS-y za 9 gr., MMS-y za 33 gr. i internet 0,01 zł/ 50 kB. Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię abonamentów, w których ciągle trzeba sprawdzać ile to ja już w zasadzie wydałem na SMS-y czy internet. A kiedy jeszcze porówna się tę ofertę z ofertą Multimediów za 14,99 zł, gdzie dostajemy w cenie nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet 2 lub 5 GB, to… Cóż, najtańszy nie znaczy najlepszy.

Na szczęście Lajt Mobile ma w ofercie także bardziej udane abonamenty np. No Limit M za 17,99 zł z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitu oraz pakietem 4 GB. I to już rozumiem. Jeszcze lepiej prezentuje się NUMER 1 kosztujący 19,99 zł i obejmujący połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz wielki pakiet 30 GB. W tej cenie to naprawdę HIT!!! I jak dla mnie to najlepszy abonament Lajt Mobile. A może nawet najlepszy w ogóle. No limit i 30 GB za niecałe 20 zł? Konkurencja może się schować. Ale Lajt Mobile ma jeszcze jeden abonament No Limit L za 59,99 zł. Mamy tu no limit i pakiet dzienny 100 GB (godz. 8:00 do 1:00) oraz nocny 200 GB (godz. od 1:00 do 8:00), czyli w sumie 300 GB!

Najtańszy abonament Virgin Mobile

Przejdźmy do Virgin Mobile. Ten operator ma w ofercie 3 abonamenty z umową na 24 miesiące i jeden z umową bezterminową. Ten ostatni to bardzo ciekawa propozycja. Cena startowa to 14 zł. Za te pieniądze dostajemy nielimitowane połączenia i SMS-y. Możemy natomiast sami przesuwając suwak na stronie operatora dopasować ilość GB do swoich potrzeb. Np. za wersję abonamentu z 2 GB zapłacimy 16 zł. Za 3 GB 17 zł. I tak dalej. Niestety MMS-y zawsze są płatne 25 gr.

Pozostałe oferty to abonament za 19 zł z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pakiet 9 GB, abonament za 29 zł z rozmowami, SMS-ami, MMS-ami bez limitu i pakietem 20 GB oraz nielimitowany abonament za 39 zł z 30 GB. Trzeba przyznać, że w porównaniu z konkurencją Virgin Mobile nie wypada najbardziej korzystanie.

Netia i Vectra – abonament bez telefonu

Choć wielu kojarzy Netię i Vectrę głównie jako dostawców internetu domowego i telewizji, to już od jakiegoś czasu można u nich kupić także abonament telefonii komórkowej. Do wyboru mamy ofertę Netia Mobile SOLO za 20 zł i Netia Mobile SOLO PLUS za 30 zł. Ta pierwsza obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i pakiet 2 GB, a druga także rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet 12 GB (po wykorzystaniu lejek do 1 Mb/s). Niestety jak pewnie sami widzicie, w porównaniu z konkurencją oferta Netii nie wygląda najlepiej.

Vectra natomiast oferuje 3 abonamenty. Najtańszy abonament Vectry to Rozmowy 3 GB za 22,90 zł miesięcznie. W ramach promocji przez pierwsze 4 miesiące płaci się 11,49 zł. W tej cenie otrzymujemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 3 GB. Kolejny abonament to Rozmowy 10 GB za 29,99 zł (14,99 zł przez pierwsze 4 miesiące) z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami, MMS-ami i pakietem 10 GB. Najdroższy nazywa się BezLimit 20 GB. Kosztuje 36,99 zł (pierwsze 4 miesiące 18,49 zł) i daje nielimitowane wszystko plus pakiet 20 GB. No najtaniej nie jest…

Oferta Plush’a

A teraz zajmijmy się popularnym plushowym operatorem! Jego oferta naprawdę jest warta zainteresowania. Najtańszy abonament Plush kosztuje 10 zł i zawiera nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet 1 GB. Połączenia są tu płatne 29 gr. za minutę.  To propozycja dla osób niewiele wymagających. Wydaje się jednak, że znacznie korzystniejszym będzie dla większości abonament za 25 zł. Możemy go wziąć na czas nieokreślony lub na 2 lata. W pierwszej wersji dostajemy nielimitowane wszystko plus pakiet 10 GB rosnący z czasem do 20 GB oraz 10 GB na YouTube i bezpłatny transfer na Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. W wersji z umową na 24 miesiące wszystko wygląda tak samo poza pakietem internetowym, który ma tutaj 15 GB od początku do końca trwania umowy.

Można jeszcze skorzystać z abonamentu za 30 zł z umową na czas nieokreślony. Ta oferta zawiera pakiet 30 GB rosnący z czasem do 120 oraz połączenia płatne 29 gr. za minutę i SMS-y/MMS-y po 19 gr.

Abonament bez telefonu w Nju Mobile

Czas na medialnego żółtego stworka, który rozsławił Nju Mobile. Co ma nam do zaoferowania? Najtańszy abonament nju nazywa się bezlimitu 19 zł. Za tę cenę dostajemy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet 1 GB, który z czasem rośnie do 3 GB.

Dla potrzebujących więcej internetu nju ma abonament bezlimitu 29 zł, a w nim rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów i pakiet 10 GB rosnący z czasem do 30 GB. Ostatnia propozycja nju to abonament bezlimitu 39 zł, w którym znowu mamy wszystko bez limitów, a do tego pakiet 30 GB rosnący do 60 GB.

Abonament Red Bull Mobile

W Red Bull Mobile sprawa jest prosta. Operator udostępnia dwa warianty abonamentu: za 30 i 40 zł. Oba dają nam rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz GB-y przechodzące na kolejny okres rozliczeniowy. Z tym, że w tańszym wariancie dostajemy pakiet 10 GB, a w droższym 15 GB. Różnica polega też na tym, że droższy abonament wiąże się z podpisaniem umowy na 24 miesiące, podczas gdy przy tańszym mamy umowę na czas nieokreślony. Warto jeszcze dodać, że teraz w ranach promocji oba abonamenty kosztują 30 zł. Zdaje się, że to zachęta do dłuższego zobowiązania, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że abonament w Red Bull Mobile to nie jest najtańszy abonament, jaki można znaleźć.

Oferta FM Mobile

No i tym sposobem doszliśmy do FM Mobile. Tutaj najtańszy abonament to Start12m za 29,90 zł. Obejmuje nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 10 GB internetu. Umowę zarówno przy tym, jak i przy innych abonamentach podpisujemy na 12, 24 lub 36 miesięcy. Kolejne oferty to Adbance12m za 39,90 zł z nielimitowanym wszystkim i pakietem 15 GB oraz Success 12m za 49,90 zł. Ten ostatni abonament daje nam, podobnie jak pozostałe, brak limitu na połączenia, SMS-y i MMS-y a do tego pakiet 25 GB. Finansowo jak widzicie rewelacji nie ma. Red Bull Mobile to już ostatni wirtualny operator. Teraz pozostała nam jeszcze wielka czwórka operatorów strukturalnych, czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Najtańszy abonament Orange

Zacznę od pomarańczowego operatora i jego oferty. Najtańszy abonament Orange to Plan Mobilny 35, kosztujący 35 zł miesięcznie. Co dostajemy w tej już dość wysokiej cenie? Nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y płatne 20 gr. i pakiet 3 GB. Jak widzicie przepaść jest sporo. 35 zł i trzeba dodatkowo płacić za SMS-y i MMS-y… A! Na otarcie łez mamy jeszcze Music Pass za 0 zł przez 3 miesiące. Zresztą ten dodatek Orange dorzuca także w każdym innym abonamencie.

Następny jest Plan Mobilny 45 za 45 zł. Tu mamy już no limit i pakiet 7 GB. Jeśli ktoś chce więcej GB, to może wybrać Plan Mobilny 55 za 55 zł z pakietem teoretycznie bez limitu. W praktyce jest to 15 GB na pełnej prędkości, a po przekroczeniu transferu lejek do 1 Mb/s. I teraz uwaga, najdroższy abonament Orange to Plan Mobilny 75 za 75 zł. Za co dopłacamy te 20 zł? Za więcej internetu oczywiście. W tej ofercie mamy 30 GB na pełnej prędkości, potem zwolnienie do 1 Mb/s. Aż się łezka kręci na wspomnienie oferty Lajt Mobile, gdzie za 19,90 zł mamy no limit i 30 GB… No ale cóż, idźmy dalej!

Najtańszy abonament Play

Play ma bardzo podobne ceny jak Orange, ale różnica jest w samej zawartości ofert. Najtańszy abonament Play to Play S za 35 zł. Za te pieniądze dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y płatne 19 gr. oraz pakiet 7 GB. W porównaniu z ofertami operatorów wirtualnych znowu cenowa klęska, ale jest lepiej niż w Orange – więcej internetu i troszkę tańsze SMS-y i MMS-y.

Kolejny abonament to Play M za 55 zł. Tutaj mamy już no limit i pakiet 20 GB. Do tego otrzymujemy TIDAL na 3 miesiące za darmo i PlayNOW TV z podstawowym pakietem kanałów. Oczywiście zawsze można chcieć więcej! Dla takich Play ma jeszcze abonament Play L za 70 zł, a w nim no limit, 35 GB internetu, TIDAL przez 6 miesięcy za darmo i telewizja PlayNOW (pakiet podstawowy).

Ostatnio propozycja Play to oferta Play HOMEBOX za 75 zł. Ten abonament obejmuje no limit, pakiet 35 GB (potem lejek), TIDAL na 6 miesięcy za darmo, PlayNOW TV (pakiet podstawowy) i drugą kartę SIM z pakietem 150 GB (potem lejek). To oferta droga, ale trzeba przyznać, że dobrze przemyślana. Może komuś będzie w stanie zastąpić internet domowy?

Najtańszy abonament Plus

A teraz Plus! Najtańsza oferta Plusa to Abonament za 30 zł. W tej cenie otrzymujemy no limit i pakiet 2 GB. Niewiele, ale za to taniej niż u innych operatorów strukturalnych.

Dalej mamy Abonament za 50 zł. Tu też dostaniemy no limit, a do tego pakiet 12 GB (potem lejek do 1 Mb/s). Następna opcja do wyboru to Abonament za 70 zł, obejmujący jak reszta nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y, a prócz tego 24 GB internetu (potem lejek do 2 Mb/s.) i jeden z 3 dodatków do wyboru:

  • HBO GO
  • TIDAL
  • IPLA Polsat Sport Premium.

Najdroższy jest Abonament za 75 zł. Kosztuje tyle, co Play Homebox, ale w porównaniu jest sporo uboższy. Za te pieniądze Plus udostępnia nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i pakiet 72 GB (potem lejek do 1 Mb/s.). To wszystko. Żadnych dodatków.

Najtańszy abonament T-Mobile

Mam dobrą wiadomość, dobrnęliśmy prawie do końca. Do omówienia został jeszcze tylko jeden operator – T-Mobile! Najtańszy abonament T-Mobile to T-Mobile-S za 39 zł. Drogo, nie uważacie? A co mamy za te pieniądze? No limit i 5 GB internetu. Kolejny abonament to T-Mobile na 24 miesiące za 49 zł. Tutaj dostajemy no limit z pakietem internetowym 15 GB. Dalej jest T-Mobile-M za 59 zł. Ta oferta obejmuje no limit i 30 GB internetu. Natomiast najdroższy abonament to T-Mobile-L za 79 zł. Tu także mamy no limit, a do tego 70 GB internetu.

Podsumowując…

Na koniec kilka wniosków. Jak widzieliście sami abonamenty u operatorów wirtualnych są znacznie tańsze i korzystniejsze niż u operatorów strukturalnych. Co więcej, wielka czwórka nie daje możliwości podpisania umowy na czas nieokreślony, a operatorzy MVNO zazwyczaj tak.

Z omówienia wszystkich ofert abonamentów bez telefonu widać też, że niestety te najtańsze są zwykle zbyt ubogie, żeby nazwać je jednocześnie najlepszymi. Warto więc kierować się nie tylko ceną, ale i swoimi realnymi potrzebami. Jeśli wiem, że miesięcznie zużywam 5 GB w telefonie, to branie abonamentu oferującego pakiet 2 GB bo jest tańszy, mija się z celem.

Tak czy inaczej, mam nadzieję, że zebranie wszystkich ofert bez telefonu w jednym miejscu, pomoże Wam rozeznać się w cenach i wybrać abonament skrojony dokładnie pod Wasze potrzeby i do tego w najlepszej możliwej cenie. 😉

Jedna myśl do “Najtańszy abonament 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *